Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Muzyka w cieniu mistrzostw. Nowości ciąg dalszy.

nouvelleaventure
Ach, dwa lata temu to było szaleństwo. Euro 2012 zelektryzowało całe społeczeństwo. A w tym roku z tego co obserwuję, także po moich męskich znajomych, to emocje związane z piłką nożną są jakieś takie letnie. W moim przypadku również (a futbol lubię). Zerkając z obowiązku na relacje z meczów, z większym zaangażowaniem śledzę muzyczne newsy.

Albo mi się wydaje, albo przy okazji mundialu w Brazylii, wyjątkowo nie nastąpił wysyp tematycznych piłkarskich piosenek, czy to w kraju, czy zagranicą. Oficjalnym hymnem jest piosenka Jennifer Lopez w duecie z Pitbullem i chyba nie ma w tym względzie konkurencji. Alternatywny hymn mistrzostw świata zaproponowała jedynie niepokorna Lily Allen. Bass Like Home można ściągnąć za darmo. Warto go najpierw jednak posłuchać – może winny jest delikatny głos wokalistki, bo ja nie czuję w nim za wiele futbolowego szaleństwa…

Lily Allen - Bass Like Home

Sądzę, że lepiej w roli piosenki stadionowej zaprezentowałby się nowy utwór The Subways. My Heart Is Pumping To A Brand New Beat ma już swój oficjalny teledysk. Niekomplikowany, radosny utwór, w stylu tego, co trio zaprezentowało na swojej trzecie płycie Money And Celebrity. Trzymam kciuki, aby na nowym albumie trysnęli świeżością i niewymuszoną energią, której na ostatniej płycie trochę zabrakło.  

The Subways - My Heart Is Pumping To A Brand New Beat 

Etap My Chemical Romance jest już zamknięty i Gerard Way rozpoczął nowy muzyczny rozdział jako artysta solowy. Wokalista właśnie opublikował swój pierwszy singiel. Przypominam sobie, że pierwsze przymiarki do solowej działalności czynił już w ubiegłym roku, gdy zamieścił na Facebooku czy innym Twiterze sam tylko tekst do swojej piosenki. Chyba odeszła w niebyt i to Action Cat jest jego oficjalnym debiutem. Niezły, dynamiczny numer, mniej emo-mroczny niż dokonania jego  macierzystej formacji. Na temat solowej twórczości Waya wypowiedziała się Frances Bean Cobain, prywatnie jego przyjaciółka. Zapewnia, że nowy materiał jest zupełnie odmienny od tego, co prezentowali My Chemical Romance. Ja wciąż czekam na jego wersję piosenki Oh Waly Waly, która miał nagrać do filmu o człowieku-morsie. A jeszcze bardziej na sam film.

Gerard Way - Action Cat

You have killed me! To pewnie chętnie zaśpiewałby Morrisey wokalistce Kristeen Young, która miała być jego supportem podczas najbliższej trasy. Miała być, bo artysta z powodu choroby musiał odwołać koncerty w Stanach. Anulowany został m.in. show w Nowym Jorku z udziałem Cliffa Richarda. Rozczarowanie fanów musi być ogromne, ale pewnie jeszcze większy niesmak wzbudziły tłumaczenia Morriseya, który twierdzi, że zaraził się od Young. Wokalistkę dopadło ponoć paskudne przeziębienie, a Morrisey nie okazał się wystarczająco odporny na towarzystwo wirusów. Kristeen Young odpiera zarzut, dowodząc, że było to żadne przeziębienie, a atak alergii. Szkoda zmarnowanego tournee, a przede wszystkim czasu na takie dyskusje. Przy okazji Morrissey stracił swój wierny support: "dla dobra wszystkich" Kristeen Young poproszona, by nie pojawiać się na najbliższych koncertach, zrezygnowała z towarzyszenia artyście podczas całej trasy. 

Zgadnij, co za zespół jest na zdjęciu. Taki quiz znalazłam na stronie The Guardian. Wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwy, bo za podpowiedź służą wyjątkowo nieudane fotki z koncertów. Zdjęć z galerii mojego bloga z koncertu Linkin Park na szczęście nie umieścili – czytelnicy mieliby naprawdę trudny orzech do zgryzienia. 

Quiz: can you recognise bands? Awful photos bad terrible gig photographs

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci