Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek zna. Sun Arcana.

nouvelleaventure
Maja fajną nazwę, a wśród ulubionych artystów wymieniają Biffy Clyro, Muse i Bring Me The Horizon. W zupełności mi to wystarczyło, by zainteresować się nimi bliżej. Na razie nie mają zbyt wiele na koncie, jednak to zespół do uważnej obserwacji.

Znalezienie jakichkolwiek informacji o Sun Arcana wymaga wiele wysiłku, a efekty są marne. Nie znam nawet nazwisk członków zespołu – wiadomo tylko, że w składzie są Tom, Harry, Ryan i Jules. Wszyscy pochodzą z Essex. Podobno Sun Arcana wywodzi się z solowego projektu, który w okolicach 2015 roku przerodził się w kwartet. Mniej więcej rok później podpisali kontrakt z Easy Life Records (wydawca m.in. Lower Than Atlantis). Jednak dopiero na początku marca zaprezentowali swoje pierwsze wydawnictwo – i to zaledwie minialbum zatytułowany As I Take a Breath... 

Sun Arcana - Oxygen 

Debiut Sun Arcana może jednak zaostrzyć apetyt na więcej utworów zespołu. Zaczyna się mocnym uderzeniem – przesiąkniętym ciężkimi riffami Fracture. Słychać w nim inspirację Bring Me The Horizon, lecz panowie są dużo spokojniejsi. Więcej delikatności jest w drugim na liście, również niezłym Oxygen. Dobry, choć niezbyt oryginalny refren, dobry, nie nazbyt agresywny wokal (nie odgadłam, jak nazywa się wokalista). A hasło bądźmy delikatni jest w całej rozciągłości wdrażane w uroczej, troszkę ckliwej balladzie Everybody. Anonimowy wokalista udowadnia, że potrafi wpisać się również w liryczne klimaty. When I Turn Cold zaczyna się popowo, jakoś tak stingowato (z całym szacunkiem dla Stinga), na szczęście z czasem zyskuje więcej rockowego klimatu. Panowie pozostają w nim w Wonderful – tu z kolei oszalałe bębny kojarzą mi się z MK Ultra Muse, choć do tego tria jeszcze chłopakom daleko. EP-ka kończy się nad wyraz udanie – Oblique ma znów sporo poweru i dobrze podkręcony refren.

Sun Arcana - Fracture 

Na razie największym problemem Sun Arcana wydaje się być oryginalność –  zaledwie sześc piosenek, a ile natychmiastowych skojarzeń. Jednocześnie melodie Fracture czy Oblique dają nadzieję na to, że grupa potrafi zaproponować coś równie udanego, a swojego. Na razie coraz więcej koncertują. Ja czekam na długogrający debiut.  

Sun Arcana - Everybody

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci