Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Kilka słów. A Perfect Circle - Eat the Elephant

nouvelleaventure
Miałam nie pisać o tej płycie, naprawdę. Jakoś trudno było mi się z nią zmierzyć. Na dziś był zaplanowany Breaking Benjamin. Jednak nie mogę się powstrzymać, by o nich nie napisać. Nawet paru słów.

Nowy album A Perfect Circle to niewątpliwie spore wydarzenie –  Eat the Elephant przerywa prawie piętnastoletni bezpłytowy okres w dyskografii zespołu. Nie znam materiału z ostatniego longplaya (Emotive z 2004 r.), ale jeśli przed mikrofonem stoi Maynard James Keenan to można zakładać, że na pewno będzie mrocznie i klimatycznie.

I faktycznie jest, choć na mrok w stylu Tool nie ma co się nastawiać. Gdzieś przeczytałam, że muzyka A Perfect Circle jest bardziej delikatną wersją stylu Tool i jest w tym sporo racji. Najgęściej, najciemniej jest w The Doomed i poszarpanym Hourglass. O tak, ten ostatni szarpie – elektroniką, riffami, wszystkim. 

A Perfect Circle – Hourglass

Inne utwory kąsają delikatniej, lecz równie boleśnie. Otwierający płytę utwór tytułowy – smutkiem zaklętym w pianinie. Disillusioned – jakąś nostalgiczną rezygnacją. TalkTalk – wściekłością wybuchającą znienacka w refrenie. Wreszcie świetny By and Down The River – dramatyzmem wyłaniającym się z każdego dźwięku. A między nimi znajdują się takie przebłyski optymizmu jak So Long And Thanks For All The Fish. Aż trudno uwierzyć, że grupa potrafi wybrzmieć tak pogodnie. 

A Perfect Circle - So Long And Thanks For All The Fish

Pewnie, że tego słonia nie da się łatwo przełknąć. Eat the Elephant to nie radosna płyta na majówkę. Czasami przytłacza, ale nie odpuszcza.

A Perfect Circle - By and Down The River

P.S. Ember, czyli ostatnie dzieło Breaking Benjamin to tez niezły krążek. Mniej stylowy, bardziej wściekły. Na nim również znalazłam kilka mocnych akcentów. 

Breaking Benjamin – Tourniquet

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci