Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Świeże powietrze. Middle Kids - Lost Friends

nouvelleaventure
Podobnie jak w przypadku Iceage najpierw zaintrygowała mnie recenzja. „A powerful and sincere debut” - tak o Lost Friends napisał magazyn NME. Zgadza się.

Middle Kids brzmią dojrzale mimo bardzo krótkiego stażu. Pochodzące z Sydney trio tworzą wokalistka Hannah Joy jej mąż basista Tim Fitz oraz Harry Day na perkusji. Ich pierwsza EP-ka wyszła zaledwie we wrześniu ubiegłego roku. Jej wydanie zarejestrowano chyba głównie w rodzinnej Australii, gdzie trafiła do pierwszej trzydziestki zestawienia albumów. 
Debiutancki longplay tria ma szanse na sukces także poza ojczyzną. Grupa gra indie rocka z folkowym wpływem. Może coś podobnego do wczesnego Haim jednak bez ich młodzieńczej beztroski i naiwności. Bo Hannah Joy brzmi poważnie i rzeczywiście bardzo szczerze – chce się wierzyć w historie, które opowiada łagodnym, a jednocześnie silnym głosem. 

Middle Kids - On My Knees 

Na Lost Friends trio umiejętnie łączy te dwa nurty: rockową energię z nostalgią i wrażliwością. W Mistake i Bought It gra żwawego rocka, nie tracąc przy tym swojej urokliwej łagodności. Świetny jest wpadający w ucho refren On My Knees. Równie zgrabną kompozycję udało się zbudować w Don't Be Hiding (tu skojarzenie z Haim było najsilniejsze) i Never Start. Moim faworytem z miejsca stało się Lost Friends – za konkretne melodie, szczyptę smutku, dopracowane w każdym calu aranżacje. 

Middle Kids - Mistake

Zaledwie parę razy Middle Kids zwalniają, przenosząc nas gdzieś na bezkresne stepy, oświetlone blaskiem zachodzącego słońca... Tak się rozmarzyłam, mam prawo, bo atmosfera piosenek temu sprzyja. Tak się dzieje przy przy Tell Me Something (szkoda, że tych skrzypiec jest tam tak mało), Maryland i fortepianowym, ładnie rozkręcającym się w petardę So Long Farewell I'm Gone. Takie nastrojowe fragmenty urozmaicają całość i w sumie dobrze, że nie jest ich za dużo, bo zespół nie zdąży nas znudzić. 

Middle Kids - Tell Me Something

Middle Kids swój styl więc nie odejmę im punktów za jednostajność. W pełni zgadzam się z tym co napisało się NME – jest w nich siła i niebywała szczerość przekazu. Ożywcza niczym powiew świeżego powietrza.

Middle Kids - Never Start

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci