Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Będzie pani zadowolona. Snow Patrol - Wildness

nouvelleaventure
Siedem lat przerwy w nagrywaniu to szmat czasu da zespołu, który największe triumfy święcił ponad dekadę temu. Snow Patrol powracają z optymistycznym nastawieniem, że ich come back się uda. Są na to spore szanse.

Wspomniane sukcesy Snow Patrol to rzecz jasna płyta Eyes Open z 2006 r. i hit Chasing Cars. Zespół dorobił się jeszcze paru przebojów, ale już nie na taką skalę. Ostatni studyjny album Fallen Empires z 2011 r. przypomniał o grupie singlem Called Out in the Dark. Później nastała cisza, przerwana kompilacją greatest hits. Tak długa przerwa była niezamierzona - wokalista Gary Lightbody przyznał, że najpierw musiał pokonać brak weny, a gdy w końcu grupa miała komplet piosenek zdecydowała napisać nowe, ich zdaniem, bardziej zadziwiające. 

Snow Patrol - A Dark Switch

Wildness szybko chciałam sobie odpuścić. Wszystko przez nieudany początek. Mizerne Life on Earth ciągnie się przez prawie pięć i pół minuty. Dobrze, że już przy następnym Don't Give In grupa wskakuje na właściwe tory. Lekkości, miękkich gitarowych brzmień i pogodnego optymizmu. Nie przeszkadza nawet nie pasujące do konwencji powtarzane przez wokalistę don't f*ck up your mind. Tym tropem podąża również Heal Me, a także – choć już nieco żywszym krokiem – Empress. A Dark Switch to już w ogóle rozkręca się na maksa w rytmie funky. Za to Wild Horses jest poszarpane dźwiękami gitary, choć refren tonie już w banale. 

Snow Patrol - Don't Give In 

Na Wildness nie mogła zabraknąć firmowych ballad Snow Patrol. Są bardziej (Soon) i mniej udane (What If This Is All The Love You Ever Get?, Life on Earth, Life and Death). Te drugiego gatunku przelatują przez uszy niemal niezauważone i wcale nie chce się ich przypominać. W kategorii ballad zespół zrobił małą odskocznię w A Youth Written In Fire. Nastrojowe, pulsujące, takie bardziej odważne od razu mnie zaintrygowało. 

Snow Patrol - A Youth Written In Fire

To nie jest może najbardziej elektryzujący powrót rocku, bo Snow Patrol nie zaprezentowali niczego wyjątkowo nieszablonowego. Parę momentów zieeeewu na płycie też się znajdzie. Mimo to, przypuszczam, że fani będą zadowoleni. Ja też jestem. 

Snow Patrol - Heal Me

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci