Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Kiedy naprawdę było dobre. TOP 5 MTV 2.

nouvelleaventure

Pomysł na dzisiejszy wpis podsunął mi fajny kanał na You Tube zatytułowany When MTV 2 was good. Zawiera kilkadziesiąt klipów, ze złotych czasów kanału. O niektórych zapomniałam, a taka podróż w przeszłość pozwoliła mi przypomnieć sobie także inne, które bardzo lubiłam. Oto pięć z nich.

Eighties Matchbox B-Line Disaster - Psychosis Safari
To nie tylko psychotyczne safari, to szalona piosenka i klip. W tym wariactwie jest coś niezwykłego, zawsze bardzo podobał mi się refren, w którym zespół idzie na całość. Piosenka pochodzi z 2003 roku i wydawało mi się, że była ich największym hitem – innych nie pamiętam. Grupa przetrwała jeszcze niemal dekadę: najpierw poinformowała o zakończeniu działalności w 2011 roku, potem pojawiły się nieśmiałe próby powrotu, ale w 2013 roku po raz kolejny potwierdzono rozpad. Byli członkowie zespołu mieli zająć się innymi projektami. 

Eighties Matchbox B-Line Disaster - Psychosis Safari

Transplants – Diamonds & Guns
Kawałek w podobnym wieku, tyle, że bardziej popularny. Nic dziwnego skoro nagrał go zespół, w którym liderował Tim Armstrong z Rancid, a w składzie miała między innymi Travisa Barkera z Blink-182. Z racji składu, formacja nagrywa dość nieregularnie, zazwyczaj, gdy jej członkowie nie są zaangażowani w projekty macierzystych zespołów, a w międzyczasie ogłasza przerwy w działalności. Pod koniec zeszłego roku ukazała się EP-ka, Take Cover. 

Transplants – Diamonds & Guns

Do Me Bad Things - Time For Deliverance
Sam kawałek ma w sobie sporo czadu, a jak się zobaczy, kto go wykonuje… Koleś z makijażem w różowym podkoszulku, elegancki chórek, a do tego jeszcze czarnoskóra diva jak z chóru gospel. Ta mieszanka wybuchowa na początku mnie przeraziła, kiedy jednak zaczęłam wsłuchiwać się w muzykę, stwierdziłam, że to naprawdę niezłe. Mają na swoim koncie zaledwie jeden krążek. Oficjalnie rozpadli się w 2006 roku, by powrócić w 2015 . Na razie udało im się nagrać tylko jeden singiel. Ciekawe czy zmienią styl. Ubierania.  

Do Me Bad Things - Time For Deliverance

The Von Bondies - C'mon C'mon
Kolejny zespół, który należy już do przeszłości. C’mon, C’mon z 2004 roku było ich największym hitem. Fajny, klasyczny rockandrollowy utwór. Sukcesu nie udało im się powtórzyć. Ostatni ich album wyszedł w 2009 roku, dwa lata później zakończyli działalność. 

The Von Bondies - C'mon C'mon

Tenacious D – Tribute 
Też numer sprzed ponad 10 lat, a nadal jest czołówce wszelkich zestawień typu: najlepszy rockowy klip czy najśmieszniejsze wideo. Słowa, muzyka i teledysk – wszystko współgra ze sobą idealnie. I oczywiście Dave Grohl w roli szatana. Nawet Ben Stiller dobrze się spisuje.

Tenacious D – Tribute

P.S Chcecie więcej? Proszę bardzo. Oto moja inspiracja.

When MTV2 was good

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • wisniesia

  Oczywiście przejrzałam tę playlistę :)
  Młode Biffy Clyro z czasów, kiedy ich nie znałam <3
  Coldplay z czasów, kiedy nie byli jeszcze tacy mainstreamowi <3
  The Strokes i Reptillia <3 <3

 • nouvelleaventure

  W tamtych czasach zazwyczaj ignorowałam Biffy Clyro ;). Za to podobał mi się również Idlewild "You Held the World..." i wiele razy tutaj wspominany "Staring at the Sun" od TV on the Radio.

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci