Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Nie ma lekko. Premiery wymagające (uwagi).

nouvelleaventure
O Dave Matthews Band myślałam kilkakrotnie w kontekście wpisu w kategorii bohaterowie (nie)dawnych lat. W końcu zespół ubiegł mnie nagrywając pierwszy od sześciu lat longplay. Po krótszej przerwie powróciła też Melody's Echo Chamber, która po raz pierwszy spotkałam w ciekawych okolicznościach.

Czy wiecie, że Dave Matthews, wokalista zespołu, wystąpił w jednym odcinków serialu Dr House? Ja nie wiedziałam, choć doskonale pamiętam odcinek z genialnym pianistą. O wiele bardziej w pamięć wrył mi się przesympatyczny utwór zespołu Funny The Way It Is sprzed niemal dekady. Nie ukrywam, że takich klimatów poszukiwałam na najnowszym wydawnictwie zespołu. Come Tomorrow miało premierę na początku czerwca i jest następca wydanego w 2012 r. Away From The World. Krążek nie do końca mnie usatysfakcjonował. Chyba dlatego, że jak na obecne standardy jest dość długi (14 utworów, 54 minuty) i momentami robi się nudny. Przykładowo, takie Can't Stop zapowiada się na ciekawy utwór, jednak refren robi się strasznie rozlazły. Nie przekonuje mnie minimalizm Here On Out i w kółko powtarzana fraza is it ok if I call you mine? Virginia In The Rain ma plus za romantyczny nastrój, duży minus za bezbarwność. Jeszcze bardziej wkurza mnie paskudna maniera wokalna i wyjęczane halleluyah w That Girl Is You.  

Dave Matthews Band - Virginia In The Rain 

Skupmy się na pozytywach, bo mimo wszystko tych nie brakuje. Pogodne otwarcie w postaci świetnego Samurai Cop (Oh Joy Begin), zadziorność bardziej rockowego She, optymizm i saksofon w Idea of You, sjesta w Black and Blue Bird, ładne smyczkowe aranżacje w Come Tomorrow... Trochę się tego uzbierało. Podsumowując: pozytywne brzmienia, które delikatnie głaskają słuchacza. Dobra rada: wytrzymajcie do końca, bo druga połowa płyty jest znacznie lepsza od jej początku. 

Dave Matthews Band - Samurai Cop (Oh Joy Begin)

Dave Matthews Band - She 

Dla równowagi Bon Voyage Melody's Echo Chamber to bardziej mini-album, bo trwa jedynie pół godziny. Francuzką artystkę poznałam, gdy poszukiwałam wykonawcy bardzo nastrojowego kawałka, zasłyszanego w fast-foodzie. Wyszło, że to raczej nie ona go śpiewa, ale nazwisko Melody Prochet zostało zapamiętane. Wokalistka również wraca po dłuższej przerwie i po poważnym wypadku, jaki zdarzył jej się w zeszłym roku. Na Bon Voyage nie słychać traumy, jest rozmarzony klimat dream popu i francuska lekkość w dość oryginalnym wydaniu. Pierwszy utwór, zaśpiewany po francusku Cross My Heart jest za długi i przekombinowany. Dalej też nie jest łatwo i przyjemnie. Sporo uroku, ale i drapieżności ma Breathe In, Breathe Out, w Desert House aranżacje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Z Visions Of Someone Special, On A Wall Of Reflections można wyłowić przepiękne, refleksyjne fragmenty, jednak dla nich trzeba przetrwać cały utwór. Najbardziej spodobało mi się Quand Les Larmes D'un Ange Font Danser La Neige ze względu na ładne melodie, ale siedem minut to trochę za dużo. Ocenę pozostawiam wielbicielom doprawionej psychodelią muzyki znad Sekwany. 

Melody's Echo Chamber - Visions of Someone Special, On a Wall of Reflections

Melody's Echo Chamber - Quand Les Larmes D'un Ange Font Danser La Neige

Wiem, że co niektórym bardzo spodobał się cover piosenki Africa w wykonaniu Weezer. Dobra wiadomość: utwór zostanie wydany na winylu, a na stronie B znajdzie się nagranie innego utworu Toto, Rosanna. Winy będzie dostępny dopiero pod koniec wakacji, bo premierę zaplanowano na 31  sierpnia. Na teraz mamy za to inny cover: Marilyn Manson wziął na warsztat Cry Little Sister, z repertuaru Lost Boys. Wyszło jak zwykle mrocznie. I frapująco.

Marilyn Manson - Cry Little Sister

P.S Dla relaksu bardzo przyjemny ranking, nawet jeśli nie wyczerpuje tematu. Bo jak tu wybrać 10 najlepszych piosenek Queens Of The Stone Age?

Queens Of The Stone Age’s 10 best songs

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci