Menu

The Music Of My Spheres

Historie, opinie, przemyślenia dotyczące moich fascynacji muzycznych. Alternative rock, indie rock i nie tylko. Po prostu muzyka moich sfer.

Pokrótce. Dwie szybkie płyty.

nouvelleaventure
Chyba przez letni czas na rynku nowości pojawiają się wyjątkowo często mini-albumy. W ten weekend towarzyszyły mi dwie takie krótkie płyty: od The Everlasters i Night Flight.

Nie wiem, kto wpadł na pomysł, by umieścić The Everlasters w kategorii nowości rockowych. Gdyby nie to, pewnie bym do nich nie dotarła. Zespół, chyba pochodzący z Francji, prezentuje miks popu, elektroniki i tanecznych rytmów. Od biedy dałoby się tam znaleźć elementy indie, ale uwaga – na gitarowe granie proszę się w ich przypadku nie nastawiać. Co nie oznacza, że ich muzyka nie jest warta poznania. Debiutancki (jak zgaduję) album Ordinary Tribe ma sporo energetycznej, czasem nawet mrocznej, klimatycznej muzyki. 

Króciutką płytę rozpoczyna Own You, gęsty, zmysłowy, pulsujący. It's Wrong jest bardziej taneczny, ma w sobie więcej czarnego brzmienia i elementy rapu. Justify to takie trochę Imagine Dragons w zwolnionym tempie. Niezłe, choć bardziej przemawia do mnie brudny i szalony, instrumentalny Ordinary Tribe. Na przebój najbardziej nadaje się Higher, bo ostatni Further Than Death już nie jest tak świeży i oryginalny.

The Everlasters - Ordinary Tribe

The Everlasters okazali się ciekawym, bardzo energetycznym przerywnikiem. Zaraz po nich zabrałam się za Carousel wydaną przez zespół Night Flight. O nich udało mi się dowiedzieć nieco więcej. To młody kwartet z Londynu, Carousel jest ich drugim mini-wydawnictwem. Na lato mają zaplanowanych parę występów, zabierają się też za nagranie debiutanckiej płyty. Jak grają? Bardzo spokojnie i nastrojowo, czyli zupełnie inaczej niż The Everlasters. Nigdzie się nie spieszą, brząkając przy tym na gitarach, czasami dokładając klawisze. Dobrze wypadają trochę żywsze propozycje: fortepianowy Roulette i God Knows. Najbardziej wzruszający i wywołujący coś na kształt ciarek jest Storm, za to na Parade zdążyłam przysnąć. Jest pomysł, jest potencjał, tylko trochę mi w tym wszystkim brakuje ikry. 

Night Flight - God Knows

Night Flight - Parade

© The Music Of My Spheres
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci